Onze dienst bestaat uit een milieuambtenaar en twee medewerkers die niet enkel werken aan milieugebonden materies maar ook aan een duurzame samenleving. We zijn het aanspreekpunt voor alles wat je leefomgeving betreft. Voorts is de milieudienst het secretariaat van de milieuraad waar we maandelijks iedereen verwelkomen (open vergaderingen, iedere 3de donderdag van de maand).
Gezocht: Buitengewone Plekjes... Lees het hier.
Bijenvriendelijke planten en bloemen: Ook jouw tuin of balkon kan helpen!
Het gaat niet goed met onze bijen, populaties nemen wereldwijd af en ook de vitaliteit van de overlevende bijenvolken laat te wensen over. Hier kan je meer lezen over hoe je een steentje kan bijdragen om de populatie weer aan te zwengelen.
- Openspouwmuurdag op zaterdag 22 juni: Steeds meer eigenaars zetten de stap om hun woning nog zuiniger te maken. Het laatste jaar is de vraag naar spouwmuurisolatie erg gegroeid. Ongeveer 1 op 4 woningen in Vlaanderen heeft een niet-geïsoleerde spouwmuur. Door de spouwmuur op een correcte manier te isoleren, kan de energiefactuur aanzienlijk verlagen. De investeringskosten zijn beperkt.
Op verschillende locaties in Vlaanderen tonen aannemers hoe de spouwmuur van een bestaande woning geïsoleerd kan worden. Wil je meer lezen en meteen ook inschrijven? Klik hier.